Знакомство с решётками без преступления

Сложная экономическая ситуация, в которой оказалась Украина, приводит к снижению уровня жизни населения и порождает такие социальные явления как безработица, "неполные" семьи, беспризорность, алкоголизм и наркомания. И, как следствие,- увеличение количества правонарушений, особенно - среди подростков и молодежи.

За нашими дослідженнями, 90% підлітків-правопорушників чинили злочини не знаючи про відповідальність та покарання за скоєння протиправних дій.

Але статистика наведена, значно зменшилась би, якби підліткова-молодь усвідомлювала завчасно про можливі наслідки скоєння злочину. Гуманітарний центр організував окремий спецпідрозділ.

Проект «Знайомство з гратами без злочину» відбувався за підтримки Управління Державного департаменту з питань виконання покарань в Києві та Київський області і Київського міського центру соціальних служб для молоді,  має на меті зменшити кількість правопорушень шляхом проведення пізнавальних відвідувань місць попереднього утримання молоді віком від 18 до 35 років.

Сьогоднішня реформа служби виконання покарань є ще більш дотичною до завдань проекту щодо профілактики майбутніх порушень у молоді.

Ініціатор проекта: Гуманітарний центр.

Мета: проведення профілактичних та попереджувальних заходів злочинності серед молоді.

Суть: проведення відвідувань місць попереднього утримання, виконавчих закладів молодими людьми організованими групами з представленням практики функціонування таких закладів, особливостей організації життя затриманих;

проект несе попереджувальний характер, за яким молода людина, ознайомившись з місцями виконання покарань, підсвідомо застерігає себе від потрапляння до таких закладів, а також розвіює міфи про таки заклади.

Порядок проведення:       

  • кандидати до учасників у групах відвідування проходять вхідне тестування щодо відношення до злочину як такого і покарання за нього, а також щодо відношення до людей та сталості психіки;
  • провадиться лекція про те, що їх очікує "за ґратами";
  • безпосереднє відвідування закладу (усіх структурних підрозділів) за участі керівництва Департаменту з питань виконання покарань та закладу, що відвідується, та психологів;
  • після відвідування – "обмін враженнями" в приміщеннях закладу;
  • моніторинг зміни психологічного стану учасників груп відвідування шляхом тестувань та особистих спостережень.

Учасники вже відвідували: СІЗО "Лук’янівка", заклад № 132 суворого режиму, заклад № 85 суворого режиму, що розташовані в Київській області.

Контакти: +380 44 592.8616, info@civiltransformation.com.

Группа в Facebook